| andreisergiu123456789 a întrebat:

Salutare,la sfarsitul clasei a 12 a trebuie sa dau examenul de atestat.E obligatoriu? Caci eu nu vreau sa-l dau.
Nu intru in bac, daca nu il dau!?

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Nu are legaura atestatul cu bacul, poti sa nu te prezinti la el si e totul in regula.

9 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca nu il dai acum, peste citiva ani o sa iti dai palme. Nu fi nevertebrata, da-l ca e un avantaj sa il ai!

| andreisergiu123456789 explică (pentru GabiDumitrescu):

Vreau sa ma fac ux designer, deci ia zi imi trebuie atestatul ala?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru andreisergiu123456789):

DA! Tu vrei sa zici ca ai avea ce trebuie ca sa te faci designer, dar nu poti sa iei amaraciunea aia de proiect? Poti sa faci chiar o interfata - studiu/mockup ceva de genul ca si proiect. Sau ai auzit tu ca UX designer nu trebuie sa scrie cod si ti s-a parut ceva mai usor?

| andreisergiu123456789 explică (pentru GabiDumitrescu):

Proiectul e in C sharp, c sharp nu stiu daca ma crezi dar nu prea poti face interfete bune!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru andreisergiu123456789):

Pai alegi ce proiect vrei tu. Asta cu impunerea unui proiect anume e un abuz sinistru!

| andreisergiu123456789 explică (pentru GabiDumitrescu):

Abuz facut de dna de informatica, deci da cred ca putem rade amandoi, oricum m-am hotarat sa-l dau.
Apropo trebuie sa treci probele pentru a-ti lua acel examen, sau la examenul de atestat e suficienta doar prezenta si participarea?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru andreisergiu123456789):

Da, abuz. La proiect ar trebui sa aveti libertatea de a va alege cam orice care atinge macar un pic si ce ati facut prin scoala. La atestat dai proiect, il prezinti in fata comisiei de specialitate, apoi dai si proba aia scrisa la info - care nu are legatura cu proiectul tau, desigur.

| TristanTzara a răspuns:

Nu, atestatul ți-e inutil, numai la competențe e obligatoriu.

| TeflonPitigoy a răspuns:

Ce atestat la info? Nu este obligatoriu dar e foarte bine sa il dai.
Intrii in bac si fara el, cred ca la competente este obligatoriu daca vrei sa intrii in bac