| Gabrielg29 a întrebat:

Salutare, luni sustin examenul de licenta de la terminarea postlicealei si imi este foarte frica, cum sa fac sa scap de emotii in momentul examenului?

Voi sustine examenul in 3 probe: proba scrisa, orala si practica.

Mie imi este cel mai frica de proba orala deoarece o sa trebuiasca sa imi sustin proiectul in fata unei comisii din alt oras si ni s-a spus faptul ca o sa trebuiasca sa vorbim 15 minute cel putin despre proiect, cum fac sa scap de emotii si sa iau acest examen?

Imi puteti oferi un sfat va rog?

Eu am citit zilnic proiectul si il stiu dar mie teama sa nu ma intimidez in fata acelei comisii, cum sa fac sa scap de emotii deci?

1 răspuns:
| Mark2012012 a răspuns:

Incearca sa-ti transformi aceste emotii in emotii pozitive. De exemplu, cand o persoana castiga o la o promotie casa sau bani sau masina, o excursie sau gadget, etc, are emotii pozitive care il fac sa simta extazul, nerabdarea de a primii acel obiect. Eu asa am reusit sa ma stapanesc in fata unuei comisii la atestatul temei de licenta.
Gandeste-te ca vrei se termine mai repede si sa vina ziua probei
Bafta