| adrian121z22 a întrebat:

Salutare. Nu stiu daca e categoria potrivita. Doresc sa renunt la facultate, o sa ma stabilesc in Viena. Imtrebarea mea este. Trebuie sa merg neaparat la facultate? Si daca da, cum se procedeaza?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Da, trebuie să mergi să-ți ridici actele. Eu cererea pentru retragere am putut s-o depun online. Sună și tu la secretariat și întreabă procesu

| Adry05 a răspuns (pentru Adry05):

A și nu te lua după aiurita asta de mai sus, dacă nu mergi te pot exmatricula și e mai nasol pentru tine la o posibilă reînmatriculare să-ți apară exmatriculat decât retras

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ai putea abandona așa, pur si simplu nu mai dai pe acolo sau ai putea anunța la secretariat, intenția ta

alege!

| hacktek a răspuns:

Nici eu nu pricep ce nelamurire ai. Doresti sa renunti, dar trebuie "neaparat" sa mergi.
...asa ca tu nu ne intrebi nimic, ci ne informezi asupra faptului ca esti obligat sa mergi la facultate. Nu e o alternativa la care sa alegi o optiune, singura varianta fiind de "a merge".
... Daca da, se procedeaza in felul urmator: te duci la Secretariat si ceri intreruperea anului.