| bogdanAG a întrebat:

Salutare!
O intrebare pentru cei in domeniu!

M-am hotarat sa imi incerc norocul la academia de politie(jandarmerie)happy
As dori sa stiu si eu la ce se da probe...am citit ceva pe net dar parerile sunt impartite!

Mi-ar fi de mare ajutor daca mi-ai spune si unde trebuie sa umblu dupa acte si toate demersurile pe care trebuie sa le faclaughing...Sunt din pitesti!

P.S. - cu cat mai multe informatii cu atat mai bine!winking

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Cel mai bun raspuns il gasesti pe site-ul oficial al Academiei de Politie, in Admiterea 2012, cred ca tot la fel o sa fie si in anul viitor.
2.Adreseaza-te la unitatea de jandarmi din judetul tau, ei se ocupa cu recrutarea pentru academie. Numai bine!

1 răspuns: