| LeQueenDuMal a întrebat:

Salutare. Pentru cei care ați făcut facultatea de litere, cum este orarul? Cam câte ore sunt? Nu găsesc nimic şi posibilitatea de a mă interesa de asta la universitate nu o am momentan.

Răspuns Câştigător
| Justme1997 a răspuns:

Orarul este cam incurcat, exista zile cu ore de dimineata pana seara si altele cu 2 cursuri pe zi.
Poti sa vezi unul de la uvt:
https://litere.uvt.ro/studenti/studenti-licenta/orare-licenta-lit/

| LeQueenDuMal explică (pentru Justme1997):

De orele de curs am auzit, insa nu si de cursurile in sine, oricum e mai bine decat sa merg nepregatita, doream sa am o idee in mare despre acestea, deci multumesc

6 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Depinde de facultate si profillaughing La UBB Cluj orarul e cam incurcat deoarece e dubla specializare si tinzi sa ai suprapuneri. In unele zile poti avea 2-3 cursuri, in altele deloc, iar unele pot fi aglomerate. Intr-un semestru am avut martea de la 8 la 20, 12 ore cursuri si seminariilaughing

| LeQueenDuMal explică (pentru Wr3nch):

Am auzit ca pot fi de la 2 la 12 ore de curs, insa de cursurile in sine nu mi s-a spus nimic

| Catrice a răspuns:

Serios?! Nu știai ca pe multe site-uri facultățile pun orarul pentru studenți? E atât de greu sa te uiți peste unul?!

| LeQueenDuMal explică (pentru Catrice):

Daca gaseam nu mai intrebam

| Catrice a răspuns (pentru LeQueenDuMal):

Ma rog... eu pot găsi, tu nu... interesant.