| Kayle a întrebat:

Salutare, sunt boboc la unul din cele mai bune licee din judet, pe profilul mate info intensiv info. Intrebarea este : cum va fi la inceput? este grea matematica de-a 9-a? dar fizica? Am auzit ca e cam greu si stau ca prostul si ma gandesc daca voi face fata sau nu. ( nu sunt genul de persoana care sa toceasca ore in sir, sunt mai lenes asa de fel :d )

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti priceput la mate si fizica vei face fata, daca nu ar fi mai bine sa te transferi din semestrul 2.

| vinusipaharu a răspuns:

Am fost in aceeasi situatie. Daca dedici scolii 2 ore pe zi pentru teme / studiu, vei fi in prima jumatate a clasei, sunt convins. Fizica e usoara, matematica nu e foarte grea, daca lucrezi constant devine usoara. Mult succes!

| TheBoyFromVeniceBeach a răspuns:

Si eu am fost in situatia ta anul trecut, dar matematica nu mi s-a parut grea, dar trebuie sa lucrezi ca sa ai rezultate bune, fizica o urasc si aveam 3 ore pe saptamana, efectiv adormeam si nu intelegeam nimic, dar avem un prof foarte indulgent si ne dadea note de din burta, in rest nu e foarte greu in afara de info. Trebuie sa ai ceva in cap ca sa o intelegi eu din pacate nu ma descurc la info, dr asta doar din cauza ca nu am fost atent nici macar o data si ma jucam conquiztador cu colegii, asa ca fi atent la tot si iti va fi super usor, nu e chiar asa greu la mate info