| GaleaMarius a întrebat:

Sunt clasa a XI-a profil Mate-Info ( fortat ), si realizez ca trebuie sa ma pun sa invat mai mult la Mate, romana si bio ( probleme scrise ) pentru BAC. Principala mea problema este faptul ca m-am dezobisnuit sa invat ( obiectivul meu era sa trec clasa ), pana cand am realizat ca mai bine sa imi continui si o facultate,care pe langa faptul ca ma ajuta in viata mai mult,imi si deschide porti spre un domeniu anume, trebuie cu orice pret sa iau o masusa si sa invat, mai ales la Matematica, unde sunt praf! Asadar, pentru un minim de 5-6 la matematica, care sunt cu aproximatie lectiile care pica la Sub 1 si 2, mentionez faptul ca voi da proba scrisa ( stiu ca sunt M1 si M2, eu dau varianta mai grea, fiind profil real )

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Cu aceste pretentii nu vei lua nici bacul. Poate ca este timpul sa te trezesti la realitate, daca doresti si facultate.

| justyoung9 a răspuns:

Mai bine te fortezi un pic, ca sa treci de BAC si faci si o facultate.