| 2FanMessi2 a întrebat:

Salutare, sunt clasa XI la o școală profesionala. Și as vrea sa ma transfer la liceul cu program sportiv. Am văzut ca se lansează un proiect numit România Educata, care permite elevilor sa se mute de la profesionala la liceu sau la vocaționale. Oare as putea sa ma duc fără nici un fel de frica, sa ma inscriu? Tin sa precizez ca am dat probele în clasa a 9-a și am fost admis. Dar nu am avut media necesara pentru a intra.
În vara un prieten s-a dus și cei de acolo i-au spus ca nu se poate. Când colo pe site scrie clar ca se poate și mai este și proiectul acesta România Educata. Dau fundă.

8 răspunsuri:
| 2FanMessi2 explică (pentru Violleta2022):

Am fost am e totul ok cu media.

| Violleta2022 a răspuns (pentru 2FanMessi2):

Noi vorbim de media din calsa a X-a nu aia de acum 3 ani...
mai sunt si examenele de diferenta care trebuiesc sustinute din timp, fiind un liceu cu profil sportiv trebuie sa fii vreun medaliat la ceva inot, sau un atlet cu timp foarte bun samd.
Aici vorbim de SPORT unde trebuei sa fii tare la ceva ca sa demosntrezi ca poti intra in calasa respectiva pentru ca meriti.

| 2FanMessi2 explică (pentru Violleta2022):

Media ultimului an promovat, la acea medie ma refer.

| Violleta2022 a răspuns:

In orice caz, noi aici ne dam cu parerea, dar tu esti singurul care cunsoti adevarul si poti da raspunsul la toate intrebarile lor, asa ca, este cel ami bine daca faci cererea si mergi al Liceul sportiv sa ceri transferul directorului.
Directorul va fi cel mai in masura sa-ti spuna exact care sunt conditiile pe care trebuie sa le intrunesti si daca se poate face ceva pentru tine, acum.
Eu iti doresc SUCCES!

| 2FanMessi2 explică (pentru Violleta2022):

Va mulțumesc astăzi ma duc sa ma interesez!

| Violleta2022 a răspuns (pentru 2FanMessi2):

Succes!

| NunuNini a răspuns:

Te duci, intrebi, depui cerere sau te inscrii (cum e procedura). De ce sa te temi? Nu ai nimic de pierdut. Doar de castigat daca te transferi. Succes!