| Dylan1990 a întrebat:

Salutare.
Sunt licențiat în economie (3ani), iar anul asta m-am înscris la master (inginerie și management în domeniul electric). După finalizarea celor 2 ani de master știe cineva ce titulatura o sa primesc? Mulțumesc pentru răspunsuri.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,

In general o sa fi full inginer ca sa zic asa.
Licenta reprezinta un statut de subinginer, dar tot aia e pana la urma.
Ai niste sanse in plus fata de altii, sa ajungi pe o functie de conducere pentru ca ai studiile de master.

1 răspuns:
| doctorandus a răspuns:

Vei avea cel mult titlul de inginer, nu pregatirea de inginer.

De ex. daca-ti echivalezi diploma in alta tara, conditia este ca licenta si masteratul sa fie in aceeasi disciplina.

Titlul Eur. Ing. se poate obtine prin FEANI.