| Denonimos a întrebat:

Salutare.Sunt student in anul 1 la Istorie si am in orar si ore de limbi straine...mai exact un seminar de engleza si unul de franceza.
Intrebarea mea este daca sunt obligatorii avand in vedere faptul ca m-am uitat pe site-ul facultatii si la specializarea mea sunt adaugate in sectiunea "optionale".
As putea sa scap de ele cumva?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este obligatoriu doar una, asa ca trebuie sa alegi intre cele doua limbi.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde... există o serioe de „opționale" care se numesc așa doar pentru că îți dă posibilitatea să alegi între ele. Cum și eu la mine la facultate, sunt la litere, mi-a băgat acu „opționale" să aleg între drept și economie și opționalu constă că pot alege între ele

| Adry05 a răspuns:

+ că din ce știu cam la toate facultățile e obligatorie o limbă străină