| Nikezor a întrebat:

Salutare, sunt student la TCM si am o intrebare pentru dvs:
Cum as putea rezolva sa muncesc in solidworks din timpul facultatii, tin sa precizez ca sunt in anul 2 la TCM sau mai bine zis inginerie industriala si sunt curios daca exista vreun certificat de atestare pentru acest program.

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Exista mai multe certificate, dar cel mai cunoscut e CSWA

https://www.solidworks.com/sw/support/796_ENU_HTML.htm

Daca vrei sa muncesti, cred ca poti si fara vreo certificare, ia legatura cu profesorul tau, ei eu legaturi cu companiile din orasul tau si te poate indruma.
Sau daca preferi "the hard way", mergi la AJOFM sau urmareste anunturile din mica publicitate.

Ideea e sa si existe in orasul tau companii care lucreaza in SolidWorks.
In orasul unde am studiat eu se folosea Catia si NX.

Eu am ajuns sa lucrez in proiectare pentru arhitectura si ulterior constructii civile si industriale tot printr-un profesor.