| Michaelflorin5 a întrebat:

Acum pe ultima suta de metri,cam ce credeti ca ar pica la bacalaureat,la romana, la subiectul 3 si ce sfaturi dati in legatura cu operele? Pe care sa ma axez mai mult? P.S:Tinand cont ca anul trecut a fost la profilul meu Rebreanu si Ioan Slavici,eu nu cred ca mai e vreo sansa sa fie dat si anul asta.Voi ce ziceti? Mersi, seara faina sa aveti!

Răspuns Câştigător
| FruttiFresh300 a răspuns:

Poate sa pice 5 6 7 ani la rand același subiect. În fiecare an se fac mai multe modele și se extrage unul în dimineața examenului cică și apoi e răspândită in toate județele. Deci nu e că pică sau nu pică. Într-adevăr poate se fac mai multe modele pe același subiect și sunt șansele mai mari sa pice, dar nu te baza ca nu mai pica ce a picat.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu spuns a te axezi pe toata materia, ca subiectele sunt secrete si nimeni nu-ti poate spune ce iti va pica la examen, pentru ca, nu are de unde stii sau ghicii.
Ca sa nu pici examenul pe parerile eronate ale unora sau altora, este bine sa repeti toata materia.

| Anon31241212 a răspuns:

Liric: Bacovia sau Eminescu