| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema informativa si as vrea sa o rezolv cu voi.Ideea este ca eu am sustinut bacalaureatul in 2017 si,spre dezamagirea mea, am picat la biologie.
Nici a doua sesiune nu l-am luat (am luat 4.70 si trebuia un amaraaat de 5)
Acum in 2018 (dupa un an) as vrea sa dau nu numai biologia ci si matematica iar intrebarile mele sunt urmatoarele:
1.Cat costa acea taxa de participare la examen?
2.Trebuie sa dau iar competentele?
3.Pot face recunoasterea notelor? Doar la romana as vrea.
Multumesc happy

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Taxa de inscriere la examen este de 240 lei pentru 3 materii, deci cate 80 lei pentru o materie.
2.Nu trebuie sa dai competentele.
3.Da, poti solicita, in cererea de inscriere, sa-ti fie recunoscute notele de la materiile la care ai obtinut cel putin 5 sau numai la o materie, in cazul tau la romana.

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

1.Cuantumul taxei se stabileste in functie de numarul probelor pe care soliciti sa le sustii.
2.Nu!
3.Da!