| V3lCr0 a întrebat:

Salutare TPU,as avea inca o intrebare legata de facultate, sa zicem ca dupa calculele mele aș avea 8 restante (pot sa fie mai putine)dar eu acum la sfarsit de sesiune nu obtin creditele necesare,creditele alea din ce am inteles înseamnă nota x cate puncte se da la fiecare materie in parte, corectatima daca gresesc.Acum fază este ca daca nu am suficiente credite acum la sfarsit de sesiune, le pot obține in sesiunea de restante? Sau deja este prea tarziu si trebuie sa repet anul.Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Creditele le poti obtine si in sesiunea de restante si daca vei obtine numarul minim prevazut de facultatea ta vei trece anul.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, se pun si creditele obtinute in sesiunea de restante