| PiatrăAscuțită a întrebat:

Daca de exemplu pun pe fisa de inscriere la liceu prima optiune Filologie, la liceul X unde se intra cu media 8 sa zicem,iar eu am 8, 40,adica medie corespunzatoare,locuri disponibile sunt 28, sunt sanse sa nu intru? Dau FUNDA imediat!

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă sunt ALŢI 28 de candidaţi care au medie mai mare de 8, 40 şi au trecut acea specializare/liceu la prima opţiune, atunci NU vei fi admis/ă!

Vezi alte detalii la linkul :
http://admitere.edu.ro/Info/algoritmul_de_repartizare_2014.pdf

Toate cele bune.

| vladv26 a răspuns:

Sunt sanse mari