| AL1N14 a întrebat:

Este normal ca părinții mei sa nu ma lase sa ies din casa la ora 21:00 cu prietenii? Adică mie mi se pare ca ma țin încuiat în casa și e frustrant când vezi ca alții ies și tu nu. Mulțumesc, dau fundă

Răspuns Câştigător
| Reghqen a răspuns:

Da clar, o fac pentru binele tău.
Dacă ai și o vârstă mică ii cred, nici eu nu aș lasă copii mei când o să am, e o grămadă de boschetarime afară și nu i-as lasa.
Ține cont că e si virusul, se mai preocupă și de asta.
Ai răbdare o să vezi că peste câțiva ani o să te lase fără probleme.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Varsta mica, riscurile care le patesti afara e normal sa stai inchis. Pe la 8 seara trebuia sa intru in casa cand eram mic sau cand se insera afara.

| darrio2007 a răspuns:

Da, e normal.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sari și tu pe fereastră ca Tom Sawyer. Dar nu de la etaj.

| mihai69 a răspuns:

Da, e foarte normal.

| Holiday a răspuns (pentru mihai69):

Presupunand ca prietenii lui sunt de aceeasi varsta, inseamna ca este la o varsta cand ar putea iesi, deci nu e normal.

| doctorandus a răspuns (pentru Holiday):

Ba da, e pandemie, deci acum e normal. Altfel n-ar fi fost normal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, în timpul asta poți sta în casa și în timpul pe care l-ai fi petrecut afară citești.
Citește. Sau fa ceva care îți place.

Răspuns utilizator avertizat
| Lovelypeaches100 a răspuns:

Te strecori afara, inventezi chestii, gasesti tu ceva.

| darrio2007 a răspuns (pentru Lovelypeaches100):

Pleaca sa-si cumpere tigari.

| Raluca591 a răspuns:

Nu e normal, trebuie sa iti dea libertatea de care ai nevoie, mai ales daca esti adolescent