| NoName799 a întrebat:

Maine voi sustine un test online la matematica, iar nota din acel test va insemna media mea anuala, sustin acest test deoarece am ramas corigent pe primul semestru iar pe al doilea mi-a iesit media 5, desi imi trebuia media 6, doamna profesoara ne da din tot capitolul de ecuatii (logaritmice, exponentiale, irationale si trigonometrice), la fel si tot capitolul de functii si tot capitolul de geometrie analitica, sunt in clasa a 10-a profil mate-info. M-am pregatit destul de bine, insa as vrea un model de test inainte de a sustine maine acel test, imi poate oferi cineva un astfel de test? Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti pot da un model de test, dar ti as sugera sa iti faci o fisa cu toata materia necesara, nu e asa de mult de invatat, si eu sunt to in clasa a 10 a si invat destul de usor la mate facand ex, ia cartea/culegerea in mana si fa cate putin din fiecare, si asigurate ca o sa iti iasa corect
Pana la urma nu poate sa iti dea din ceva ce n a predat
In matematica ai mai mult nevoie de practica decat de teorie, insa si teoria e importanta, mai ales aceea ce priveste conditiile de existenta si regulile de rezolvare
Opinia mea: fisa cu teorie, cat mai simplificata si pe intelesul tau si un caiet in care sa incepi sa lucrezi cate un ex din fiecare tip
Sper ca te am ajutat
Bafta

| Razvanel11234 a răspuns:

Toti elevii vor trece anul asta, nu rămâne nimeni.

| NoName799 explică (pentru Razvanel11234):

De fapt se lasa, ca ne-a aratat profa de mate ca sunt mai multe varianta, printre care si varianta sustinerii unui test, iar acel test este media anuala.