| TheTimeKiller a întrebat:

Pentru cei din Ploiesti(sau pe langa Ploiesti) am media 8.89 si ma tot chinui sa fac optiunile pentru ca e o medie dificila si eu vreau sa ma duc la profil de stiintele naturii. Stiintele naturii e la Mihai Viteazu, Caragiale, Cuza, Nichita, Spiru Haret, Lazar Edeleanu etc. Eu am pus pe primele locuri Mihai Viteazu, Cuza, Caragiale(la care nu intru sigur) si dupa pe locul 4, 5 am pus Nichita(care are media 8.98, deci nu cred c-o sa intru) si dupa am pus Spiru Haret cu media 7.78(mi se pare cel mai acceptabil ca medie si as putea prinde un loc la stiintele naturii). Dar, am vorbim cu multi copii(mai mari) si imi tot spun ca Spiru nu e bun si sa nu ma duc acolo. Dar eu vreau neaparat la stiintele naturii si nu stiu ce sa fac sad. Mate-info nu imi place pentru ca e prea greu, stiinte sociale mi se pare aiurea, la fel si filologie pentru ca e latina. Ce parere aveti despre liceul Spiru Haret si ce ma sfatuiti sa fac? Ma gandeam ca pot sa intru in Spiru si dupa sa ma transfer. In acest caz ma intereseaza in ce perioada ma pot transfera.
PS: Daca liceul e OK(adica sa nu fie copii rai, anturaje proaste acolo) eu pot ramane si la Spiru. Sunt greu de manipulat, deci nu cred ca voi intra in anturaje proaste.
Am pus intrebarea pentru conversatie, sa aud si parerea celorlalti. Va rog sa-mi raspunde-ti!

2 răspunsuri:
| DrakenWhite a răspuns:

Nu ai vrea să pui pe primele poziții liceele unde știi că nu intri pentru că până treci de ele și ajung undeva unde ai fi putut intra, locurile vor fi ocupate și nu poți da afară pe nimeni. Dacă vrei, am putea vorbi despre asta pe privat happy.

| TheTimeKiller explică (pentru DrakenWhite):

Putem vorbii pe TPU pe privat? Daca nu, adauga arsenemihai13 in lista messenger(daca poti si vrei). Vreau sa vorbesc neaparat cu cineva pentru ca vineri fac optiunile.