| PetrisorEfrem a întrebat:

Salutare tpu...recent m-am hotarat sa imi fac "biblioteca", acum problema cea mare e ca nu vreau sa ma apuc sa dau banii pe carti inainte sa ma asigur cat pot sa economisesc. As vrea sa ma ajutati cu niste site-uri bune unde pot comanda carti si care sa aiba preturi avantajoase...multumesc, funda pentru cele mai bune raspunsuri big grin

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Sa inteleg ca, de fapt, te intereseaza pretul si nu calitatea cartilor, nu?
In cazul asta, mai bine te duci la un anticariat, ca acolo, cu 50 de lei, iti iei vreo 3 metri de carti, fix cat sa umpli cele doua rafturi cate au de obicei, bibliotecile astea noi din comert.

| PetrisorEfrem explică (pentru ardnaxur1961):

Bineinteles ca ma intereseaza si calitatea cartilor dar vreau sa nu dau o gramada de bani pe o carte si apoi sa aflu ca daca ma uitam mai atent as fi putut cumpara 2 volume de banii respectivi la aceeasi calitate de pe alt site. De exemplu: "Orasul oaselor, Instrumente mortale, Vol. 1" pe eMag costa 34 lei, iar aceeasi carte pe elefant.ro costa 22 de lei, iar calitatea este la fel.

| Exilee a răspuns:

De ce nu te duci la biblioteca judeteana sau a unei institutii de invatamant? thinking

| PetrisorEfrem explică (pentru Exilee):

Am permis pentru biblioteca judeteana dar eu vreau sa cumpar carti nu doar sa le citesc (ca pana acum)

| Bianca_3321 a răspuns:

EMag.ro