| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in anul 3 de facultate, iar facultate are 4 ani. Întrebarea mea ar fi daca este vreo modalitate sa îngheț anul dar din semestrul 2, eventual să las facultatea și după sa mă întorc și să încep tot de aici, este vreo modalitate de genul acesta?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Posibilitate exista, dar conditiile depind de la o facultate la alta.
Mergi la secretariatul facultatii, ei te vor informa /indruma.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Anul nu se poate îngheța la jumătate, va trebui să îl repeți la reluarea facultății. De la caz la caz, s-ar putea să ți se recunoască unele examene luate acum în semestrul 1, dar nu este o regulă în acest sens.

| AnastasiaK a răspuns:

Facultatea asta nu are un site al facultatii unde sa poti gasi regulamentul facultatii?

| Syrten a răspuns:

Eu zic să termini și după îți rezolvi celelalte nevoi. Te lungești prea mult înghețând anul și pierzi timp aiurea.