| Sophieka a întrebat:

Salutare tuturor!

Am terminat liceul in urma cu cativa ani, insa scoala nu a fost deloc pe placul meu, motiv pentru care am refuzat in toti anii de scolarizare, preocuparea invatatului si a temelor.
Acum insa fiindca m-am maturizat mai mult si situatia cu pandemia a adus un beneficiu in sensul ca pot dispune de timp calitativ pentru invatat, as dori sa va intreb daca credeti ca exista sansa de a reusi performanta in a lua bacalaureatul la anul (2021) prin invatarea materiilor de bacalaureat (profil filologic)?
Cred ca va trebui sa dau dovada de mult efort pentru a implementa atat de multa informatie neinvatata la timp si probabil si de meditatii.
Nu mai am habar de absolut nimic din cele predate in scoala.
Astept parerile / sfaturile voastre.
Multumesc!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca tu crezi ca esti capabila sa te focusezi pentru 1 an, pe invatat serios la romana, mate si ce alte examene de BAC ai la profilul tau, atunci apuca-te de invatat si nu pierde timpul, fiindca ai toate sansele sa-l iei si chiar sa poti merge la o facultate, daca doresti.

| zurick a răspuns:

Normal că poți lua bacul dacă depui efort, chiar și cu notă mare. Oricum, nu e un examen greu, însă asta nu înseamnă că nu trebuie să înveți.
Din ce am înțeles, sociologia, logica și geografia sunt cele mai ușoare dintre materiile la alegere. Acum depinde de tine care crezi că ți s-ar potrivi mai mult.
Mult succes!

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! E o idee foarte buna sa continui scoala, sa iti dai bacul. Uita-te pe materii si pe ce ar trebui invatat si vezi unde nu te descurci. Pe net gasesti o gramada de tutoriale si sfaturi iar in caz ca nu merge, apeleaza la un meditator.

| Sophieka explică:

Va multumesc tuturor pentru timpul acordat si incurajare! Apreciez!

| aneliram a răspuns:

Invata, dar apuca.te de pe acum, cauta profesori. Spor la învatat. Nimic nu se face fara efort.