| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor, tocmai am aflat o veste devastată pentru mine, am aflat că nu poți să dai bacul de mai mult de 2 ori, fără taxă, și dacă nu-l iei atunci, trebuie să-l dai din nou la toate materiile, eu am luat la romana cu 6, 15, și dacă nu-l iau sesiunea asta de vară la mate și geografie, am belit-o zdravăn, pentru că am avut noroc cu carul la română, n-am citit o carte...
e cumva la toate școlile așa? pentru că la noi nu s-a pomenit niciodată de așa ceva...

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Hai ca mai ai timp sa tocesti... pana la vara! Sport la invatat!

| Violleta2022 a răspuns:

Mai, veste devastatoare nu as spune ca este, ca pana la urma tot trebuia sa pui mana sa inveti pentru BAC, dar de data asta cu seriozitate, ca picatul ala de 2 ori a fost in gluma, odata ce te-ai dus nepregatit.
Acum depinde de tine ce vrei, sa ramai muncitor necalifiact pe viata sau sa te starduii acum sa inveti pe rupte, ca sa-ti iei de data asta BAC-ul?
Hai ca nu-i asa de greu si apoi, oi fi tu in stare sa iei un 5 la fiecare materie, dar pentru asta trebuie sa iti dai interesul sa treci prin toata materia.
Spor la invatat si succes la BAC!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai invata putin nu ai mai avea probleme din astea

| GabiDumitrescu a răspuns:

La cum scrii... mai bine ai gasi un santier ceva si ai incepe sa pui bani deoparte. Succes!

| Mayhem666 a răspuns:

Vestea nu e devastata, e devastanta, dar na, ai mancat si tu o litera, ti-a fost foame.
Eu zic ca e mai bine sa inveti, daca vrei sa eviti vreo taxa.

| johnnny123 a răspuns:

Mai bine nu ți-ai mai pierde vremea cu "documentele secrete ale Vaticanului care atestă că Dacia a fost superioară Romei" și ai pune mâna pe niște matematică și geografie.

| Nirvanaaa a răspuns:

Soluția la problema ta, e tot la tine: învață.

Răspuns utilizator avertizat
| helpforyou a răspuns:

Este o regula pentru toata lumea. De ce ai crede ca pentru unii ( care nu depun efort sa invete) ar fi o alta regula?

Pune pna sa inveti. Timp ai destul pentru a lua minim nota 6 la toate materiile. Nu este greu de loc. Doar lenea te face sa nu iei nota mai mare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai aflat o veste devastată ai ramas mască tată bacul nu il vei da si te vei face de cacalaughing

| 1234568807 a răspuns:

Pai da, e la fel ca la examenu auto, daca pici prima data pe urma fiecare trebuie platit

| darctron a răspuns:

Atențiune toată lumea, să știți că m-am apucat intens de învățat, mai ales la matematica, am găsit un canal pe YouTube unde face matematică de la 0 pentru bac, câteodată nu înțeleg, ce-i drept, dar deja știu înzecit față de cât știam înainte după doar 2 episoade... cât despre geografie am dat-o in bara la România, e mult mai grea decât Europa

| neprihanitul a răspuns:

Taxa de inscriere la bac pe care trebuie sa o achiti acum nu inseamna absolut nimic in comparatie cu pretul pe care il platesti fara sa iti dai seama pentru ca nu ai invatat cat ai fost la liceu in astia 4 ani. Nu de taxa aia ar trebui sa iti faci griji in momentul de fata. In functie de posibilitatile financiare pe care le ai in momentul asta ar trebui sa te apuci serios de invatat (vorbesc aici strict de meditatii). Singur nu vei reusi sa filtrezi informatia de care ai nevoie pentru a fi admis. E foarte multa informatie de care nu ai nevoie.

| darctron a răspuns (pentru neprihanitul):

Pai zilele astea m-am întors din străinătate, și de aia m-am apucat să învăț