| Nicolae00 a întrebat:

Salutare! Urmeaza sa termin liceul si am o nedumerire legata de Facultatea de Limbi Straine. Se poate studia undeva in tara Limba engleza ca specialitate A si limba arabă ca specialitate B? Întreb pentru ca din cate am citit este la UniBuc sectie de arabă dar ca si specialitate principala, iar eu nu stiu boaba de arabă. Insa mi-ar place sa invat aceasta limba dar incepand de la un nivel incepator. La engleza nu am probleme, am cambridge-ul si ma descurc. Multumesc!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

N-am gasit nicaieri asa ceva. Doar araba in principal si engleza secundar la Universitatea din Bucuresti.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt situri online pentru asta.