| Alfred0703 a întrebat:

Salutare. Voi ce ati alege dintre o facultate de la noi din tara (universitatea tehnica din Cluj - automatica si calculatoare) sau o universiate din Olanda (aceeasi specializare/domeniu).

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu mi se pare ok să răspundem noi pentru că eu uite de exemplu îs subiectivă și spun că mi-ar fi greu să plec atâta timp în altă țară unde nu știu pe nimeni mai ales că am oameni care să zic „mă țin aici". Dacă n-aș fi prea apropiată de familie și nici alte persoane să mă lege probabil că aș prefera Olanda. e o țară mai civilizată, îmi place să cunosc alte culturi dar nu aș putea sta atât departe de casă fără să am măcar familia sau pe iubitul meu cu mine. m-ar copleși.

| antimulte a răspuns:

Eu as alege Olanda, dar tu alege in functie de tine. Situatie, familie, finante, felul tau de a fi... trebuie cantarite toate de catre tine.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ce am alege noi? Stii ca poate sa difere raspunsul in functie de preferintele fiecaruia nu? Si ma astept sa intrebi asta pentru c anul stii unde sa mergi. (Sau poate ma insel eu happy ).

Deci... eu personal am trecut deja de partea cu facultatea, dar daca ar fi sa aleg din nou, coincidenta as alege tot poli (dar nu Cluj, nu stiu cum e acolo) si in Romania, pentru ca... diverse motive personale.

Tie iti recomand sa faci ceea ce simti. Bafta!

| flixbuster a răspuns:

Olanda.

| ancaval a răspuns:

Dacă ai bani, mergi până în America.
Dacă nu ai bani, mergi la muncă în paralel cu o facultate slabă.