| Climinte_Cristian_2000 a întrebat:

Vreau sa dau admiterea la facultatea de matematica-informatica din cluj (UBB) pe filiera info. Intrebarea mea este : de unde pot invata foarte bine materia ca sa ma pot pregati pentru examen? Ce carti sau ce surse imi puteti recomanda?

1 răspuns:
| AC4S4 a răspuns:

Http://www.cs.ubbcluj.ro/......facultate/

Ai aici subiectele si programa pentru admitere.
Carti, nu stiu ce sa-ti recomand. Evident, cele de bacalaureat sunt prea simple, trebuie sa ai si ceva in plus. Cel mai bine intrebi profesorii de matematica/informatica de la clasa, de obicei ei detin carti cu probleme mai complicate.