| Esc2017 a întrebat:

Vreau sa va întreb ceva! Azi la bacul de la mate, am mai cerut o foaie de examen ca sa imi continui exercițiile si din neatenție in loc sa scriu pe prima pagina am scris pe ultima, vreo 3 rânduri pana mi-am dat seama si le-am spus profesoarelor care ne asistau. M-au pus sa tai si sa le scriu pe prima pagina. Întrebarea mea e alta : se poate considera semn pentru ca sunt primele doua foi scrise, a treia goala si a 4-a cu 3 rânduri sus tăiate? Chiar mi-a zetat foaia unde am greșit de sus pana jos. Sunt îngrijorat pentru ca ma astept la o nota destul de buna, pe la 8 si ceva, dar daca mi se considera semn si mi-o anulează?
Ce ziceți? Pe bune va spun ca nu mai imi găsesc locul, am niste emoții pana la aflarea rezultatelor.

Răspuns Câştigător
| Catalin77945 a răspuns:

Sincer sa fiu, daca se considera semn lucrarea ta trebuia sa fie anulata de atunci, daca foile s-au trimis mai departe cum ai spus tu nu cred ca ar trebui sa-ti faci griji, adica cel putin eu asa stiu. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Esc2017 explică (pentru Catalin77945):

Da, le-am anunțat imediat de cum mi-am dat seama ca am gresit, apucasem sa scriu aproape 3 rânduri si mi-au zis sa tai si sa scriu pe prima pagina. Apoi, când m-am dus sa predau foaia, mi-au numerotat foile scrise, pe cele albe si pe cea cu greșeală le-au zetat da' nu le-au pus la calcul, nici macar pe cea cu greșeală. Chiar stăteam pe gânduri ieri sa nu cumva sa ma trezesc cu vreo surpriză. Multumesc mult!

9 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Camerele sunt puse mai mult pentru "intimidare". Nu le verifica nimeni pe toate; se verifica prin sondaj si in cazul reclamatiilor.
Cand am dat eu(anul trecut) am mutat o foaie la marginea bancii sa isi arunce ochii o colega si m-am prefacut ca fac altceva, uitandu-ma in partea opusa. Am mai stat si in prima banca laughing

| Esc2017 explică (pentru anamariarot):

Am mai auzit si eu cazuri laughing)))

| anamariarot a răspuns (pentru Esc2017):

Aoleu, am incurcat intrebarea

| anamariarot a răspuns (pentru Esc2017):

Doamne, scuze! De aseara mi-a ramas in cap intrebarea altcuiva si dimineata cand am raspuns, n-am mai citit decat inceputul... Scuze din nou laughing

| Esc2017 explică (pentru anamariarot):

Nu-i nimic laughing)) despre intrebarea mea ce zici? laughing) :*

| anamariarot a răspuns (pentru Esc2017):

Ți-ar fi spus supraveghetorii dacă nu e ok. Având în vedere că ei au acceptat să trimită lucrarea așa, dacă mai departe ar face cineva nazuri(deși nu cred), ei vor fi trași la răspundere, dar stai liniștit laughing. N-o să se întâmple asta

| Esc2017 explică (pentru anamariarot):

Doamne ajuta! Mersi mult pentru incurajari! Acum trebuie sa ma pregatesc pentru geografie, intial am fost putin demoralizat, mai sunt putin, dar ma pun pe invatat laughing) vedem ce va fi. Zi faina :*

| Marius-Seba_Bălașa_1998 a răspuns:

Ba am aceeasi problema, ti s-a anulat lucrarea?