| anonim_4396 a întrebat:

Salutări!

Dacă nu iau examenul de licență, când pot să îl dau și de câte ori îl pot da?

Mulțumesc!

Răspuns Apreciat de Editori
| AlinnaV a răspuns:

Daca nu iei examenul de licenta in sesiunea din vara poti opta sa dai din nou in sesiunea a doua ( ea difera in functie de facultate, la alte facultati se tine in toamna, la mine se tinea la finalul semestrului 1, adica prin februarie). Nu stiu sincer daca exista o limita de incercari. Stiu ca iti poti amana licenta cat timp doresti, un an, doi, trei etc.

3 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Depinde de facultate.
In mod nkrmal exact ca la examene ai 2 sesiuni (, var si toamna)
Poti sa dai de cate ori vrei acel examen dar contra cost o sa fie toata treaba.

| 1231242 a răspuns:

Cum adică să o amâni?!

| AlinnaV a răspuns (pentru 1231242):

In cazul in care nu te simti pregatit sa dai examenul de licenta, poti amana. Vorbesti cu profesorii, depui niste cereri (informeaza-te mai bine la secretariatul facultatii tale cum decurge toata treaba deoarece la fiecare facultate e diferit), iar cand te simti pregatit, te reinscrii pentru examenul de licenta (iarasi cereri, documente de completat etc.)