| sey1994 a întrebat:

Salutari TPU! Am tot cautat si nu am gasit nimic exact. E vorba despre Bacalaureat. Am terminat, in anul 2013 si am luat bacul la romana, geografie, dar am picat la mate. Am incercat si in a2a sesiune de toamna, si apoi si in urmatorul an prima sesiune. Acum, ce vreau sa stiu, e daca dau la toate materiile, sau doar la materia la care am picat, Matematica? OFER FUNDA!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti da la toate materiile, la doua materii sau numai la matematica, alegerea este a ta.
Daca vrei sa dai numai la matematica vei specifica in cererea de inscriere la bacalaureat ca vrei sa-ti fie recunoscute notele la romana si geografie.

1 răspuns:
| PikaPikaChuChu a răspuns:

Poti da la oricare materie vrei
Ideea e ca nu e suficient sa iei 5 la fiecare in parte. Media de bac trebuie sa fie 6.
Spre exemplu poti lua 5 la mate, dar la celelalte trebuie obligatoriu 6+ sau chiar 7 ca sa treci
In fisa pe care o completezi inainte specifici la carematerii sa ti se recunoasca notele din sesiunile anterioare
Bafta