| anonim_4396 a întrebat:

Saptaman trecuta am dat test la ceografie.laughinglaughinglaughing. problema este ca cred ca am gresti mult si manie ne da aceste teste si nota se trece in cataloglaughinglaughing;laughing. eu zic ca am facut de 4 -5 sau chiar mai micalaughinglaughinglaughing. nu am avut timp sa ainvat si am mai avut si 10 min. la cacalaul ala de ex.laughing. doamna mea de geogra e super dura, rea, nesuferita, scorpie, vrajitoare etc...mereu tipa si iti da cu cartea sau cu palma peste ceafa(mai ales la baietii care nu isi fac tema). ea nu iarta la nota. uneori pune 7 daca faci o greseala mica la oral.laughing. va dati seama ce nota o sa iau eu la cat de mult imi inchipui eu ca am gresti.laughinglaughinglaughing. ea e de 25-26-27 de ani in scoala, de pe vremea cand parintii mei erau in liceu si stiu din povestile lor cat de tampita este.eu am numai 10 si noua, daca iau nota mica, nu nuami ca imi stric reputatia, dar nu vreau sa ma gandesc la reactia alor mei. ce nota credeti ca voi lua si ce credeti ca voi pati, avand in vedere ca parintii mei sunt extrem de striciti la note si se ajunge la chestii fff rele de o nota mica.help me!laughing

Răspuns Câştigător
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Lasa scumpo ca treci tu si peste astahappyNu moare nimeni de la o nota micawinkingDaca u spui ca ai numai 9 si 10...inseamna ca este binewinkingO sa inveti tu alta data si o sa iti repari notalove struck
Sa nu cumva sa ascunzi nota de parinti ca pana la urma ei vor aflawinkingSi e mai bine sa le sp u decat sa afle eibig grinSpunele ca nu ai avut timp sa inveti, ca a fost greu testul si ca data viitoare te vei pregati mult mai binelove struckO sa te inteleaga ei.De asta sunt sigurawinking
Cat despre reputatie nu iti face problemewinkingToata lumea mai are cate o nota micabig grin
Capu sus!kiss

14 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Aaa chiar asta ma intrebam si eu. ca cei de ras?
pai daca spui ca nu ai stiut mai nimic eu zic ca o sa iei un 6 tongue si nu cred ca vei pati nimic straight face poate vor fi mai multe note rele si veti avea posibilitatea sa mai dati testul o data straight face sau poate o sa aveti posibilitatea sa va mariti nota...winking nu cred ca o sa iti faca nimic ai tai. daca spui ca ai note doar de 9-10 vor intelege ca se mai intampla sa mai iei si cate o nota mai mica.winking kiss

| viatadecacatt a răspuns:

Prefate ca esti cufundata in cazul asta spune-le din suflet asalaughing ca si tie iti pare rau ca te-a prins pe nepregatite si ca aveai si tu de invatat si la alte materii..si pe acolo ca o sa incerci sa iei note cat mai mari ca sa remediezi situatia!
Da si eu am dat astazi foaia goala la istorierolling on the floor

| Silvia a răspuns:

Faci atata caz pentru o nota mica? Ce clasa esti? Eu am niste note de iti vine sa iti pui mainile in cap, parintii mei le stiu pe toate si m-au inteles...si chiar daca imi va iesii media generala sub 9, si asta inteleg...pentru ca anul asta chiar am inceput prost si asta e. Le spui ca te-a prins nepregatita si vei invata mai mult ca sa iti ridici media la 8-9.Nu a murit nimeni dintr-o nota mica la geografiewinking [sper...big grin].

| Klara a răspuns:

Comunista profa straight face

| www a răspuns:

Aaa si tu vrei sa ghicim noi ce nota iei si ce iti zic parintii? rolling on the floor

Stai chill nu iti strici"reputatia", un 4 e doar un 4.

| adsfsf a răspuns:

Cum sa iei doar 9 si 10 daca nu inveti?

| deejayra a răspuns:

Nici nu vreau sa stiu ce nota vei lua cand vei da test la romana

| i_love_you_and_i_am_cool a răspuns:

Scz, am gresti semnele din intrebare.nu trebuiau fete zambitoare ci astea:cryingcryingcrying

| i_love_you_and_i_am_cool a răspuns:

Pentru parintii mei conteaza si pentru mine la fel

| i_love_you_and_i_am_cool a răspuns:

Pai acum nu am avut timp sa invat! ca daca stiam luam 10, logic! si de ce va intrebati ce note am eu la romana? daca va intereseaza am doi de 10 si un 8 si merg si la olimpiada pentru ca manie ma asculta si imi remediez optul!:-P

| roxana_9288 a răspuns:

Noahlaughing
la fel am patit si eulaughing
dar eu am dat foaia goalalaughing
nici eu nu stiu ce sa facoh go onstraight face
laughing

| feroceboy4u a răspuns:

Problema e nasoala...cred ca dai de devil big grinbig grin...asa ca mascheaa notahee hee...cum faceam si eu big grin...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai eu la geografie ma distrez..si eu am numai 10 dar la geografie mereu copiez...nimeni din clasa nu invata..si cred ca va trebui sa inveti pe viitor sa iei 10 sau 9 la geografie sa-ti maresti media..deci pune mana pe cartelaughing sau iti mai dau o metoda...nu dai lucrare...vezi tu cum faci s-o ratacesti..nu-i zici nimic si apoi ea o sa creada ca a ratacit-o ea..si o sa te asculte si ai sa inveti...

| Madalina_2286 a răspuns:

rolling eyes vai, iti strici reputatia, marea inteligentahappy