| anonim_4396 a întrebat:

Scuzați categoria, sunt la un liceu profesional și pe al doilea semestru mă mut la alt liceu profesional.
Se dau banii înapoi?
Eu nu prea cred

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, banii nu se dau inapoi, deoarece ai fost la cursuri si profesorul a fost platit pentru ca ti-a predat.
ste problema ta daca te retragi de la curs, dar banii nu se mai pot da inapoi, ca s-a platit salariul profesorului si sala unde ai invatat.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce bani, ca scoala, 12 clase, sunt gratis in Romania. indiferent ca e scoala profesionala sau liceu.

| Demidol a răspuns:

Ce fel de bani sa se dea inapoi?
Ai avut contract cu ei sa ai cazare, masa, etc si loc de munca asigurat la absolvire? Da, ii dai inapoi pentru ca ei au cheltuit cu tine dar tu nu ai respectat contractul.
Daca nu, @AnaMaria50 ti-a explicat.