| Fernando9Torres a întrebat:

Se apropie perioada de înscriere la facultate și încă nu am idee pe care sa o aleg. As vrea o facultate ce sa nu se axeze foarte tare pe matematica(știu "litere" dar nu) și una care sa îți permită(după terminarea ei) sa te angajezi într-un domeniu ce nu implica foarte multă munca de birou. Ceva idei?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Silvicultură. Doctor de pisici.

| Frank51 a răspuns:

Nu știu ce idee ți-ai făcut despre facultăți, dar îți spun de pe acum, o să fi dezamăgit de ele. Este exact ca la liceu, înveți mult și aiurea, practică faci puțină și aia pe cont propriu, singurul avantaj este dezvoltarea personală pe care o implică urmarea unei facultăți și evident acea diplomă. Eu te-aș sfătui ca în paralel cu facultatea să îți cauți joburi și să testezi ce ți-ar plăcea, asa măcar nu stai degeaba 4 ani și ști exact ce vei face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai niște pretenții imposibile.

| Fernando9Torres explică (pentru anonim_4396):

Serios? Îți dau doar 2 exemple de astfel de facultăți(dacă prinzi și job, desigur): inginer forestier sau pe partea de Măsurătorii terestre(cadastru de ex)