| JustMimi94 a întrebat:

Se astepta cineva sa pice poezie la Bac? Eu am avut Bacovia.

Răspuns Câştigător
| Λndrei a răspuns:

Mă așteptam dar puțin, noroc că am învățat poeziile și ce mai trebuie pe lângă ele.Am făcut foarte multe comentarii pe poezii anul ăsta, (nu la clasă), și cum citisem comentariul poeziei prin vreo 3 cărți diferite m-am descurcat și l-am făcut de capul meu, fără să-l tocesc.Mi-a ieșit de vreo 4-5 pagini.
Este vorba despre "Eu nu strivesc corola de minuni a lumii " de Lucian Blaga.Îmi place Blaga și poezia nu este foarte grea dacă o "simți" cât de cât. Sper ca profesorii corectori să nu taie și să spanzure că nu scriem exact ca în cărți. Mă aștept la un 8-9, cu puțin noroc chiar și peste.
Succes tuturor în continuare și să aveți noroc de corectori "de treabă"!

6 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

Eu ma asteptam sa pice roman, dar m-am descurcat si cu poezia.

| Matt24 a răspuns:

Da,de ce nu? Dupa eminescu anul trecut, ma asteptam sa vina urmatoriim poeti importanti.

| Λndrei a răspuns:

M-am asteptat la 8-9..si am luat 9, 00 big grin

| OnuOnulică a răspuns:

Lu varu meu ia picat la fel.

| sayWhaaat a răspuns:

Logic ca i-a picat la fel, e acelasi bac in toata tara laughing.
Da, eu sincer aveam banuielile mele ca pica poezie...

| EleSimoo a răspuns:

Eu ma asteptam la roman. Dar am invatat si poezia, sunt precauta...