| alexandrei7777 a întrebat:

Se cauta diploma cu care absolvi facultatea sau bagajul de cunostinte de la facultate?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Diploma e doar o portita catre interviu unde ti se va testa bagajul de cunostinte

| AlexandrulS a răspuns:

Una fara alta este egala cu 0... deci degeaba ai diploma de facultate daca nu sti absolut nimic. Dar stiu foarte multi care au functii de conducere in firme destul de mari care nu au nici bacalaureatul dar sunt brici pe acele functii. Dar in cele mai multe cazuri se cere diploma si dupa aia cunostinta.

| OanaAlexandra123 a răspuns:

Da, pentru ca ti se cere in momentul in care dai un interviu pentru o slujba. aceasta trebuie sa apara in CV-ul tau.