| 阿林 a întrebat:

Se consideră semn la Bac dacă tai un cuvânt şi îl scrii din nou?
De exemplu, am scris "într -o" dar l-am tăiat şi l-am scris iar, pentru că nu prea se înțelegea litera N.
Are ceva? sad

10 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Nu.

| anamariarot a răspuns:

Nu, n-are nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are nimic numai sa nu faci cerculete sa mazgalesti o singura linie nu se ia in considerare ca fiind semn

| christall a răspuns:

Nu are nimic. V-au speriat de tot cu semnele.

| kiatres56 a răspuns:

Daca ai taiat cu o singura linie este bine, daca l ai scris mai sus nu.

| 阿林 explică (pentru kiatres56):

Am tăiat cuvântul cu o singură linie orizontală si l-am scris din nou în continuare.
Dar am crezut ca o sa para ciudat ca am tăiat un cuvant (scris corect, insa un pic cam urat) si l-am scris din nou...

| kiatres56 a răspuns (pentru 阿林):

Atunci nu e nimic grav, stai lisistit/a

| 阿林 explică (pentru kiatres56):

Si mai am o întrebare. Îmi cer scuze dacă este o întrebare stupidă.
La Subiectul 2 am scris jumatate de foaie si cealaltă jumătate am lasat-o goală. Iar Subiectul 3 l-am scris pe o a doua foaie de mijloc.
Asta are ceva?

| kiatres56 a răspuns (pentru 阿林):

Cam are ceva...nu trenuie sa lasi spatiu intre subiecte pe foaia de examen, azi l am avut si eu si mi-a picat eminescu si unui coleg i-a anulat o pentru spatiu, dar daca profesorii indrumatori nu au zis nimic e totul bine

| 阿林 explică (pentru kiatres56):

Nu au zis nimic profesoarele respective. Dar ma gândesc ca nu are nimic, atâta timp cât spatiile libere au fost haşurate...