| Nicuh a întrebat:

Se dă admitere la facultatea de litere din București?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La toate se dă admitere.

| Violleta2022 a răspuns:

Binineinteles ca se da admitere, nu doar la litere, ci la absolut toate facultatile!

| lalaura94 a răspuns (pentru Violleta2022):

Https://www.adservio.ro/admitere

Luati-le pe rand si spuneti-mi cate gasiti in care se intra fara admitere, eu am gasit mai mult de jumatate.

https://www.vice.com/......-de-la-bac

Aici sunt numai cele din Bucuresti, de stat, fara sa le luam la socoteaza si pe cele private.

E ok, toti mai gresim, dumneavoastra mai des decat altii, dar e ok.

| Violleta2022 a răspuns (pentru lalaura94):

Intr-adevar, ai dreptate!
Nici nu-mi vine sa cred ochilor, ca oricine poate face azi o facultate fara examen.
Totusi, vad ca la facultatile importante, se intra numai cu admitere.
Sincer, nici nu ma mai mir acum, cum sunt atat de multi absolventi de facultate, care vand la tarabe prin piata sau merg la cules de capsuni prin Spania. Diploma o pun in cui, pana i se va ivi oportunitatea sa ia ceva de munca la specialitatea lui.

| Orhidee99 a răspuns:

Da,se da.

| lalaura94 a răspuns (pentru Orhidee99):

Ai vreun exemplu de admitere completa, la toate materiile?

| Nicuh explică (pentru Orhidee99):

Din ce materii?

| Nicuh explică (pentru lalaura94):

Nu