| BlackD a întrebat:

Se da bursa la liceu?

Răspuns Câştigător
| Mihaela111 a răspuns:

Da se numesti Bani pentru liceu (sau ceva de genul asta) si mai este si Bursa de merit care o primesc elevii care eu media peste 9.50.
Oricum o sa va vorbeasca diriginta/dirigintele despre asta la inceputul anului scolar pentru ca trebuie sa faci un dosar si o sa va spuna el/ea tot ce trebuie pentru dosarul ala.

8 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Da, teoretic există bursă de ajutor social pentru copii săraci sau bursa de merit pentru cei care învață bine, dar nu prea se dau și sunt mici ca valoare.

| stweety10 a răspuns:

Da se dau. Bursa de merit pe care o iei daca ai peste 9.50 si te numeri printre cei mai buni elevi ai liceului. Si banii de liceu, care sunt un fel de ajutor social si trebuie sa te incadrezi in suma data de ei. Si mai e bursa de la fundatia Dinu Patriciu si cea de la Dan Voiculescu, sunt tot burse de merit si pe acestea nu ti le dau cei de la liceu, trebuie sa intri pe site`urile lor sa te inscri acolo.

| goldheart a răspuns:

Buna! Am inteles ca se dau burse in liceu, insa pentru a primi una, trebuie sa inveti ff mult. Iti tin pumnii!:*:*

| ShyGirl a răspuns:

Da,dar depinde ce fel de bursa. Ajutor social sau bursa de merit happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de liceu.Sunt unele licee care dau burse pentru rezultate foarte bune. Bursă în liceu mai poţi lua şi de la Fundaţia Dinu Patriciu. Găseşti aici mai multe detalii : https://www.fundatiadinupatriciu.ro/.Baftă!

| BlackD explică:

Multumesc pentru raspunsuri, greu de ales castigatoru acum rolling on the floor. Oricum daca se dadea in 5-8 bursa eram bogata acum rolling on the floor), la liceu mai greu -.- trec a 9a si sunt si pe amte info straight face am sa mooor... rolling on the floor)

| FirstCookie a răspuns:

Depinde ce medie ai happy

| DarkTerror a răspuns:

Da, bursele la liceu se dau copiilor care au media semestriala de peste 9.50.