| anonim_4396 a întrebat:

Se mai face scoala maine in judetul Arges, adica data de (30.01.2014)?

Răspuns Câştigător
| alexs99 a răspuns:

Nu,maine nu se face scoala in judetul Arges.

''Ministerul Educaţiei Naţionale a centralizat miercuri, 29 ianuarie, situaţia unităţilor de învăţământ din judeţele aflate sub cod meteorologic de avertizare, aşa cum a fost ea prezentată de inspectoratele şcolare judeţene/al municipiului Bucureşti, până la ora 16.30.

În urma deciziilor inspectoratelor şcolare judeţene/al municipiului Bucureşti, în ziua de joi, 30 ianuarie, toate unităţile de învăţământ vor fi închise în Bucureşti şi alte 14 judeţe, după cum urmează: Argeş, Brăila, Buzău, Călăraşi, Constanţa, Galaţi, Giurgiu, Ialomiţa, Ilfov, Prahova, Teleorman, Tulcea, Vâlcea şi Vrancea. În cinci judeţe, doar o parte dintre unităţile de învăţământ vor fi închise: Bacău (o unitate şcolară, în mediul rural), Dâmboviţa (32 de unităţi şcolare), Iaşi (14 unităţi şcolare), Mehedinţi (3 unităţi şcolare), Vaslui (86 de unităţi şcolare, în mediul rural).

Inspectoratele şcolare judeţene/al municipiului Bucureşti au datoria de a informa opinia publică în legătură cu situaţia tuturor unităţilor de învăţământ din judeţele lor.

Pentru ziua de joi, 30 ianuarie, Universitatea Bucureşti şi Universitatea din Piteşti au decis sistarea tuturor activităţilor didactice.

Ministerul Educaţiei Naţionale recomandă tuturor studenţilor să contacteze secretariatele universităţilor şi să consulte paginile de internet ale acestora.''
Sursa:http://edu.ro/index.php/pressrel/20968
O seara buna.

9 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Buna. Si eu sunt din Arges. Deocamdata nu stim nimic probabil se va anunta dupa pranz. Se va posta aici http://www.isjarges.ro/

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Azi, miercuri 29 ianuarie NU se face şcoală în judeţul Argeş!
Probabil că nici mâine NU se va face...

Încă NU se ştie ce va fi joi şi vineri :))

Hotărârea pentru joi se ia în "Comandamentul de iarnă" de miercuri ( la ora 13 şi ora 17 ); iar pe vineri în "Comandamentul de iarnă" de joi...

"UPDATE, ora 18.00: Situaţia unităţilor de învăţământ preuniversitar cu activitate suspendată în ziua de miercuri, 29 ianuarie

- Unităţile şcolare din judeţul Vaslui vor fi închise doar în mediul rural -

Ministrul Educaţiei Naţionale, Remus Pricopie, a discutat, marţi, 28 ianuarie, în cadrul videoconferinţelor organizate la ora 09.30 şi la ora 13.00, la sediul MEN, cu reprezentanţii tuturor inspectoratelor şcolare judeţene/al muncipiului Bucureşti, despre situaţia unităţilor de învăţământ din zonele aflate sub cod de avertizare meteorologică.

În urma avertizărilor primite de la ANM privind instituirea codului portocaliu şi a codului galben pentru Bucureşti şi alte 24 de judeţe, inspectoratele şcolare au decis închiderea integrală a tuturor unităţilor de învăţământ preuniversitar pentru miercuri, 29 ianuarie, în Capitală şi în alte 18 judeţe: Argeş, Bacău, Brăila, Buzău, Călăraşi, Constanţa, Dâmboviţa, Dolj, Galaţi, Giurgiu, Ilfov, Ialomiţa, Prahova, Olt, Tulcea, Teleorman, Vâlcea şi Vrancea. În judeţele Vaslui şi Iaşi, cursurile vor fi suspendate doar în mediul rural, iar în judeţele Braşov, Covasna, Gorj şi Mehedinţi unităţile de învăţământ vor fi deschise pentru elevi şi profesori, chiar dacă acestea se află sub cod galben, deoarece condiţiile create permit acest lucru. O situaţie excepţională o reprezintă judeţul Botoşani, care, deşi nu se află sub niciun cod de avertizare meteorologică, va avea două şcoli închise din cauza faptului că elevii vin din localităţi aflate sub cod de avertizare. Conform ANM, în ziua de miercuri, 29 ianuarie, între orele 06.00 - 23.00, în majoritatea judeţelor vizate de atenţionare va ninge, vântul va avea intensificări ce vor depăşi 55 km şi chiar 70 de km pe oră, iar vizibilitatea se va reduce sub 50 de metri şi, local, se va depune polei." - SURSA :
http://edu.ro/index.php/pressrel/20961

Toate cele bune.

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Bună!

Joi 30 ianuarie NU se face şcoală în judeţul Argeş!

"Joi, 30 ianuarie, Universitatea Bucureşti, Universitatea din Piteşti, unităţile de învăţământ din Bucureşti şi din alte 14 judeţe rămân închise integral

Ministerul Educaţiei Naţionale a centralizat miercuri, 29 ianuarie, situaţia unităţilor de învăţământ din judeţele aflate sub cod meteorologic de avertizare, aşa cum a fost ea prezentată de inspectoratele şcolare judeţene/al municipiului Bucureşti, până la ora 16.30.

În urma deciziilor inspectoratelor şcolare judeţene/al municipiului Bucureşti, în ziua de joi, 30 ianuarie, toate unităţile de învăţământ vor fi închise în Bucureşti şi alte 14 judeţe, după cum urmează: Argeş, Brăila, Buzău, Călăraşi, Constanţa, Galaţi, Giurgiu, Ialomiţa, Ilfov, Prahova, Teleorman, Tulcea, Vâlcea şi Vrancea. În cinci judeţe, doar o parte dintre unităţile de învăţământ vor fi închise: Bacău (o unitate şcolară, în mediul rural), Dâmboviţa (32 de unităţi şcolare), Iaşi (14 unităţi şcolare), Mehedinţi (3 unităţi şcolare), Vaslui (86 de unităţi şcolare, în mediul rural)." - SURSA :
http://edu.ro/index.php/pressrel/20968

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mihaicurajos10@gmail.com

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M mic!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se face scoala spre norocul copiilor.
http://stirileprotv.ro/......vreme.html

| Kriss96 a răspuns:

Nu.

| RaduGavrila a răspuns:

Nu este stabilit inca.Probabil pe la pranz va fi stabilit. Te voi anunta cand va fi stabilit.
O zi placuta in continuare!

| Mitzu7 a răspuns:

Multumesc,RaduGavrila!