| anonim_4396 a întrebat:

Se mai face scoala pe data de (28.01.2014), adica marti?

Răspuns Câştigător
| alexs99 a răspuns:

Nu,nu maine nu se face scoala in judetul Arges.

''Ministerul Educaţiei Naţionale a centralizat situaţia unităţilor de învăţământ din judeţele/ municipiul Bucureşti, aflate sub atenţionare de cod galben, portocaliu şi roşu. Luni, 27 ianuarie, la ora 13.00, inspectoratele şcolare judeţene au transmis deciziile luate în privinţa funcţionării unităţilor de învăţământ pentru ziua de marţi, 28 ianuarie. Situaţia se prezintă astfel:

1. cursuri suspendate integral în Bucureşti şi alte 12 judeţe: Argeş, Călăraşi, Constanţa, Galaţi, Ialomiţa, Iaşi, Ilfov, Mehedinţi, Prahova, Tulcea, Vâlcea, Vrancea;

2. cursuri suspendate integral în judeţele Buzău, Giurgiu şi Brăila, cu excepţia grădiniţelor din oraşele Buzău şi Giurgiu, care rămân deschise pentru a veni în întâmpinarea părinţilor, şi cu excepţia unităţilor de învăţământ din municipiul Brăila, care rămân deschise;

3. cursuri suspendate parţial în 5 judeţe: Bacău (cu 3 unităţi închise), Botoşani (cu 3 unităţi închise), Dâmboviţa (cu 46 de unităţi închise), Suceava (pentru 5 unităţi de învăţământ există probleme de acces pentru o parte dintre elevii care vin din alte localităţi, dar aceste unităţi rămân deschise), Vaslui (cu 24 de unităţi închise).''
Sursa:http://edu.ro/index.php/pressrel/20957
O zi buna.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mâine NU se face şcoală în judeţul Argeş!

"UPDATE: Situaţia universităţilor şi a unităţilor de învăţământ din judeţele aflate sub cod de avertizare meteorologică pentru ziua de marţi, 28 ianuarie

Ministerul Educaţiei Naţionale a centralizat situaţia universităţilor şi a unităţilor de învăţământ din judeţele/ municipiul Bucureşti, aflate sub atenţionare de cod galben, portocaliu şi roşu. Luni, 27 ianuarie, la ora 17.30, inspectoratele şcolare judeţene au transmis deciziile luate în privinţa funcţionării unităţilor de învăţământ pentru ziua de marţi, 28 ianuarie. Situaţia se prezintă astfel:

1. cursuri suspendate integral în Bucureşti şi alte 12 judeţe: Argeş, Călăraşi, Constanţa, Galaţi, Ialomiţa, Iaşi, Ilfov, Mehedinţi, Prahova, Tulcea, Vâlcea, Vrancea;

2. cursuri suspendate integral în judeţele Buzău, Giurgiu şi Brăila, cu excepţia grădiniţelor din oraşele Buzău şi Giurgiu, care rămân deschise pentru a veni în întâmpinarea părinţilor, şi cu excepţia unităţilor de învăţământ din oraşul Brăila, care rămân deschise;

3. cursuri suspendate parţial în 5 judeţe: Bacău (cu 3 unităţi închise), Botoşani (cu 3 unităţi închise), Dâmboviţa (cu 46 de unităţi închise), Suceava (pentru 5 unităţi de învăţământ există probleme de acces pentru o parte dintre elevii care vin din alte localităţi, dar aceste unităţi rămân deschise), Vaslui (cu 26 de unităţi închise, cu două mai mult, decât situaţia înregistrată până la ora 13.00)." - SURSA :
http://edu.ro/index.php/articles/20959

Toate cele bune.

| Kriss96 a răspuns:

Uita-te diseara la stiri. Deocamdata nu se stie sigur. Exista numai zvonuri. In judetul tau, precum si in altele, s-ar putea sa se faca scoala maine. Urmares-te stirile ca sa stii corect.

| Mitzu7 a răspuns:

In judetul Arges?

| Mitzu7 a răspuns:

Si raspunsul tau este bun Kriss96.