| Floofficial a întrebat:

Se merita sa faci o facultate in Romania?happy

4 răspunsuri:
| NobleHeart a răspuns:

In primul rand, o sa fac o corectie intrebarii tale.Varianta corecta este "Merita sa faci o facultate in Romania?"(doar asa, sa stii in viitor ca, "a merita" nu este un verb reflexiv). happy
Acum, referitor la nelamurirea ta, da, eu cred ca merita sa faci o facultate in Romania.Insa trebuie sa depui efort si sa te straduiesti sa ajungi un profesionist, indiferent de domeniu.Mai pe scurt, daca mergi la o facultate, nu o faci doar pentru a cheltui banii parintilor si pentru a te distra, ci si pentru a invata, pentru ca in viitor sa ai o cariera de succes.
Si mult succes, in caz ca te hotarasti sa urmezi o facultate! happy

| zurick a răspuns:

Da.De exemplu facultatea de medicina.

| JeffRider93 a răspuns:

Unele facultati din Romania sunt bune.Cum ar fi cele de medicina de exemplu.Dar, nu se compara cu cele din America si din afara.Multa bafta.;]

| mroxana a răspuns:

Da, dar depinde foarte mult ce fel de facultate, In cluj este o buna varianta, dar as recomanda in strainatatewinking