| adrianae a întrebat:

Se merita sa studiezi in engleza la universitati din Romania?

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Da,merita sa studiezi o specializare in limba engleza--- este limba cea ma uzitata de profesionistii diverselor domenii de activitate.Vei putea comunica in limbaj strict tehnic, specific specializarii, cu orice alt profesionist din lume.Toate publicatiile internationale de specialitate, toate conferintele internationale de specialitate, toate internship-urile internationale sunt in limba engleza.

| Adry05 a răspuns:

Se merita daca tii pasul

| Bondarel99 a răspuns:

Daca faci fata, normal ca da.
Dar e destul de greu si in romana, in engleza e si mai si.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca o vorbesti la fel de corect precum limba romana NU,, s e merita''.

| Miu_Stefan_1999 a răspuns:

De ce nu? Se merita daca te tii de ea.

| alexnolen14 a răspuns:

Normal ca merita, ca din cate se pare cu romana nu prea le ai rolling on the floor. Verbul "a merita" are deja sens impersonal in acest context, cu toate ca este personal ca forma (eu merit, tu meriti etc.), astfel ca nu se justifica forma sa de reflexiv pentru exprimarea sa ca verb impersonal.