| Whateverrr a întrebat:

Se poate intra la unibuc informatica cu bacul dat la alta materie decat info?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Desigur.

| LPCTSTR a răspuns:

Eu stiam ca se intra fie pe baza de dosar, fie in urma unui concurs, adica admiterea. Proba optionala din bac este irelevanta.

| AnastasiaK a răspuns:

Din pacate, anul asta s-a putut.

Se poate si in general, dar nu vad de ce ai face-o. Oricum trebuie sa te pragatesti la info pentru admiterea la facultate, iar bacul nu reprezinta nici 10% din dificultatea examenului, asa ca nu vad de ce ti-ai complica viata dand la alta materie.