| Narcis2007 a întrebat:

Se poate lua bursa imediat dupa ce am intrat la facultate(din primul semestru daca sa zicem ca am o medie de admitere foarte mare)?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Depinde de profilul facultatii. La profilul meu se ofera cam 75 de burse pe semestru. Iar la celalalt profil se ofera doar 30.

Depinde foarte mult de numarul de studenti inscrisi in anul scolar respectiv.

Daca vrei sa afli datele exacte te sfatuiesc sa suni la secretariatul facultatii in orice zi de luni pana vineri intre orele 10 si 2 si iti vor raspunde la orice intrebare ai pentru ei.

O zi placuta!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la secretariatul facultății pentru mai multe detalii.
Succes pe mai departe!
Pa, pa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, burse se dau din primul semestru. trebuie doar sa prinzi si tu loc in numarul de burse acordate pentru ca fiecare facultate are buget propriu si numar de burse acordate in functie de acel buget

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiam ca bursele sociale se dau numai incepand cu semestrul 2. Doar bursele de studiu se platesc de la inceput, care sunt un lucru complet diferit.

Sper ca te-am putut ajuta!

| Narcis2007 explică (pentru anonim_4396):

Nu stii si cam cate burse se dau pe facultate?

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Narcis2007):

Depinde de profilul facultatii. La profilul meu se ofera cam 75 de burse pe semestru. Iar la celalalt profil se ofera doar 30.

Depinde foarte mult de numarul de studenti inscrisi in anul scolar respectiv.

Daca vrei sa afli datele exacte te sfatuiesc sa suni la secretariatul facultatii in orice zi de luni pana vineri intre orele 10 si 2 si iti vor raspunde la orice intrebare ai pentru ei.

O zi placuta!

| alexpusok a răspuns:

Da se poate. Funda?

| alexpusok a răspuns:

Da se poate lua. Funda?