| asperger3 a întrebat:

Se vor face ore atunci cand vor fi competenele pentru bac?
Sunt in a xii-a si vreau sa stiu daca sunt sanse sa mai stau degeaba in scoala dupa ce termin. Alfabetic sunt al doilea din clasa, clasa mea are 29 de elevi(incluzandu-ma pe mine)
Multumesc

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu, cand sunt simulari sau competente mergeti doar pentru probe, nu se fac ore sau altceva.

| dannyel86 a răspuns:

Nici dupa simulari nu s-au mai tinut ore de curs, cu atat mai putin cand e examenul propriu-zis. Chiar daca aceste competente se dau in februarie, fac parte integranta din Bacalaureat.
Pe scurt, dupa ce sustii proba, esti liber sa faci ce vrei.

| asperger3 explică (pentru dannyel86):

Am avut simulari locale in noiembrie ce au inceput la 11. Si am facut ore scurte de 30 cu 5 desi mi s-a parut o prostie

| dannyel86 a răspuns (pentru asperger3):

Nu e normal. Conducerea scolii a luat atunci o decizie incorecta.
Tensiunea e foarte mare in timpul unei examinari si nu ai cum sa te concentrezi pentru orele la care participi ulterior.

| asperger3 explică (pentru dannyel86):

Am avut ore inatinte atunci si la 11 simularea...
In fine, noi am fost singurii de au mers(ca suntem mai prosti )nu are rost sa mai zic nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te referi la competentele din februarie, Logic ca nu se vor face ore dupa competente, e ca bacul. Daca il dai nu cred ca te mai duci sa faci ore. happyDar nu ar fi mai bine sa iti intrebi profesorii?