| anonim_4396 a întrebat:

"Se zice că timpul trece. Timpul nu trece niciodată. Noi trecem prin timp."Garabet Ibrăileanu
Am auzit chestia asta azi si mi s-a parut extrem de interesanta. Mi'a dat o noua conceptie despre timp cat si despre oameni. Voua cum vi se pare?happy

Răspuns Câştigător
RaduCiocan
| RaduCiocan a răspuns:

La fel cum ai intreba : daca cineva traieste izolat si nu are conceptia timpului atunci el nu mai imbatraneste (sau imbatraneste mai greu)?

5 răspunsuri:
| Ben. a răspuns:

Pai dc e sa ne luam dupa stephen hawking/universul intr-o coaja de nuca/ cam asa stau lucrurile.noi trecem prin timp.

| Irina a răspuns:

Am citit mai demult ca trecutul, prezentul si viitorul se petrec de fapt in acelasi timp, sunt simultane. noi le percepem altfel.

| Irina a răspuns:

Si de aici senzatiile de deja-vu. etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E destul de interesanta... e adevarat k noi trecem prin timp...nu-mi dadusem eu seama de chestia asta
dar mersi mult k neai zis la totibig grinbig grin

| ioana_1968 a răspuns:

Chestia asta pe care ai spus-o mi-a dat de gandit...nu ma gandisem niciodata sa privesc lucrurile asa... dar daca stau mai bine sa ma gan asa este...noi trecem prin timp...