| davilla a întrebat:

Seară bună, TPU!

Aș vrea să învăț mai multe limbi străine. Momentan știu foarte bine limba engleză. Ce alte limbi ar fi de viitor?

Voi în câte limbi sunteți fluenți și cât timp v-a luat să le învățați?

Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu știu engleza și franceza
îți recomand germană, franceză sau limbi asiatice, astea sunt căutate. Cu spaniola nu prea ai ce să faci, o cam înveți degeaba

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De viitor, limba chineză.

| Bizon95 a răspuns:

Germana, franceza, spaniola, italiana, rusa, chineza (ambele dialecte, mandarina si cantoneza), japoneza, coreana

daca stii engleza foarte bine, atunci poti invata de pe aplicatii ca duo-linguo

| Bia2007 a răspuns:

Spaniola e super usoara si seamana cu limba romana, eu incepusem sa invat, dar am renuntat, nu sunt pasionata de limbi străine, dar daca e necesar ca engleza. Da! laughing)