| Thecurious a întrebat:

"Sentimentele intuneca judecata"
Credeti ca sintagma este valabila in orice imprejurari?

12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ii dau dreptate lui @BlackFire2E455845.
Orice organism functioneaza pe baza de chimie.
Si la o supa de ceapa daca pui ingrediente diferite decat cele "obisnuite", (de exemplu zahar), gustul perceput se va schimba si poate nu vei simti nici gustul de baza al cepei. happy

La fel se intampla si cu sentimentele. happy

| RAY a răspuns:

Da,dar nu inseamna ca acele decizi sunt proaste

| SkyPilot a răspuns:

Da, cred ca este valabila in orice imprejurari.
Si chiar daca este vorba de o iluzie cauzata de 3 substante, asta nu inseamna ca acele 3 substante nu ar intuneca judecata. Dimpotriva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred in existenta sentimentelor, in concluzie nu se aplica in nici un fel de imprejurari.

| Thecurious explică (pentru anonim_4396):

Iubirea este un puternic sentiment.
De de nu crezi in ea?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Thecurious):

Ca a fost dovedit chimic ca e doar un balans al substantelor in creier. E doar o iluzie cauzata de 3 substante. Nu are rost sa-ti detaliez.

| Thecurious explică (pentru anonim_4396):

Inteleg. Preferi sa crezi in explicatii exacte, in detrimentul celor psihologice.

| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

N-ai fost niciodata indragostit?

| anonim_4396 a răspuns (pentru supadeceapa):

Crush-ul meu e numele tau laughing
Ce-as manca o supa de ceapa tongue laughing

| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

In sfarsit cineva care apreciaza supica de ceapa love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vad care ar fi problema. Daca placi pe cineva asa cum e, nu-l mai pui la colt cu judecata.

| Mocanu_Basalic_Bogdan_2001 a răspuns:

Da,deoarece mila si empatia fac parte din natura umana.