| NosakaYuuma a întrebat:

Servus.

Un amic a trecut licenta lui peste licenta mea, eu sunt la master, adica a sters continutul din word si a trecut licenta lui fara asemanari (nu stiu de ce a facut asta laughing.Are ceva probleme daca o trimite in PDF poate fi acuzat de plagiat? Ca o trecut peste un fisier creat de altcineva?

1 răspuns:
| PainTech a răspuns:

Cat timp nu sunt aceleasi fraze/propozitii poti sa suprascrii ce fisier vrei tu, nu o sa fie identificat ca plagiat. Nu conteaza ce a fost inainte in fisier. Cu atat mai putin daca il transformi si in PDF.