| antria a întrebat:

Spaniola sau italiana?
vreau cat mai multe raspunsuri pentru ca nu stiu pe care sa o aleg (e pentru scoala)!

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Spaniola. Este un pic mai dificila decat italiana, dar te poti intelege cu un numar imens de oameni de pe Pamant. In plus, cultura in limba Spaniola este mult mai vasta decat cea in Italiana.

4 răspunsuri:
| frostxtq a răspuns:

La care te pricepi mai bine si care crezi ca ai putea sa o inveti. Eu am ales spaniola din cauza faptului ca o stiam (si o stiu) vorbi fluent dinainte de liceu.
As fi ales spaniola chiar daca nu o stiam deloc. Nu imi place accentul italienilor.

| MamaBoss a răspuns:

Spaniola. E mai vorbita si mai raspindita
Italiana nu-i chiar atit de grea si poti si singur acasa sa o inveti daca vrei

| RazvanLoL a răspuns:

Hmm... eu as merge pe Spaniola happy

| antria explică:

Multumesc. spaniola sa fie atunci.