| Ramo137 a întrebat:

Spre rusinea mea am inceput sa fac greseli gramaticale mai ales la cuvintele cu 2 de i. Mi, m-i, fi, fii, sti, stii.

Imi poate explica cineva, clar si sa fie de inteles pentru toti? Dau funda

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Citește mai mult, crede-ma ca asta ajuta cel mai mult, eu astfel învăț sintaxa, gramatica unei limbi străine din expunere din context, și cărțile de gramatica sunt bune, dar, prin context iți intra in memoria de lunga durata

| sierra1 a răspuns:

Citește aici cu atenție:

http://mamebune.ro/......cu-trei-i/