| Marynna a întrebat:

Spuneti-mi si mie va rog niste titluri de carti romantice. daca s-ar putea sa fie romantice dar si cu putina comedie. mie mi-au placut foarte mult cartile SI DACA E ADEVARAT si TE VOI REVEDEA. de MARK LEVY.as vrea tot ceva asemanatorhappy

5 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Eu iti recomand romanul Maitreyi de Mircea Eliade :X, in cazul in care inca nu l-ai citit.

| CM7YRE a răspuns:

Incearca Twilight, e cat de cat romantic tongue sau Mandrie si Prejudecatawinking

| gabriela a răspuns:

O viata - Guy de Maupassant; Ziua uitarii - Corneliu Stefanache; Sete de aer - Szilvasi Lajos!

| MuadDib a răspuns:

Incearca romanele lui Mihail Drumes - Scrisoare de dragoste; Invitatie la vals; Elevul Dima dintr-a saptea / Emil Bronte (nu stiu daca se scrie asa) - La rascruce de vanturi / Maitreyi - Mircea Eliade / Omul de aur - Jokai Mor... sunt multe carti frumoase happy

| ladygaga_9941 a răspuns:

Eu te-as sfatui sa citesti cartea asta "O Iubire de neuitat" scrisa de Nicolas Sparks in carte este vorba de un baiat Landon si prietenii lui sunt cei mai cool baieti dintr-un liceu din Beaufort. Jamie e opusul lor, nimic nu pare cool la ea. E fiica preotului si poarta haine largi, care ii ascund formele. Cand o farsa a lui Landon se termina prost, directorul liceului il obliga sa joace in piesa scolii, activitate in care e implicata si Jamie. Petrecand tot mai mult timp alaturi de ea, baiatul descopera dupa un timp… ca s-a indragostit! Landon este nevoit sa renunte la prietenii sai pentru a-si petrece timpul cu Jamie, el incercand sa-i implineasca toate visurile fetei. Daca te uiti la film il poti lua de pe strong "o Iubire de neuitat" te fac sa citesti si cartetongue